قابل توجه اساتید و دانشجویان گرامی   برای مشاهده لیست دروسی که به صورت غیرحضوری آنلاین برگزار می شود و همچنین جهت ورود به کلاس مجازی آن از این سامانه استفاده نمایید

  موارد مهم (قابل توجه اساتید و دانشجویان)  

بسمه تعالی

با توجه به شرایط خاص ایجاد شده ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور و عدم امکان فعالیت آموزشی دانشگاه ها به صورت حضوری، در اجرای بخشنامه سازمان مرکزی دانشگاه و مصوبات ستاد آموزش غیر حضوری واحد مستقل نجف آباد مقرر گردید به منظور استمرار فعالیت های آموزشی حتی المقدور برخی کلاس های دانشجویان در چند فاز به صورت غیرحضوری (آنلاین) برگزار گردد.
لازم به ذکر در حال حاضر و باتوجه به شرایط حادث شده، کلیه دانشگاه های کشور تا اطلاع ثانوی ملزم به آموزش غیرحضوری شده اند، لذا دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد نیز از این قاعده مستثنی نبوده و تمامی تلاش خود را برای ارائه مطلوب کلاسهای غیرحضوری انجام داده و خواهد داد.
بدیهی است دانشگاه در هرصورت خود را موظف به تکمیل فرآیند های آموزشی دانشجویان گرامی می داند و از هیچ تلاشی برای حفظ استاندارد های آموزشی فروگذار نخواهد نمود. لذا بلافاصله پس از رفع بحران کرونا (مطابق تصمیم مراجع ذیصلاح) و بازگشایی فعالیت های آموزش حضوری، نسبت به ادامه فرآیند آموزشی ترم تحصیلی به صورت حضوری و به احتمال قوی تمدید نیمسال تحصیلی تا تیرماه و اتمام کلیه سرفصل ها اعم از دروس تئوری و عملی اقدام خواهد شد.

الف) الزامات سخت افزاری و نرم افزاری

۱. توصیه می شود از طریق رایانه شخصی یا لپ تاپ وارد کلاس های آنلاین شوید. استفاده از موبایل برای ورود به کلاس آنلاین مشروط به استفاده از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس امکان پذیر است ولی محدودیت هایی از لحاظ اندازه تصویر دارد.
۲. رایانه یا لپ تاپ شما بایستی مجهز به میکروفن و سیستم پخش صوت باشد. ترجیحا استفاده از هدست توصیه می شود (ترجیحا برای اساتید وب کم (دوربین) هم توصیه می شود).
۳. قبل از ورود به کلاس آنلاین از نصب درایورها و راه اندازی سیستم میکروفن و وب کم و سالم بودن آن ها کاملا مطمئن شوید.
۴. صرفا از آخرین نسخه های مرورگرهای فایرفاکس یا کروم برای اتصال به کلاس آنلاین استفاده نمایید.
۵. حداقل سرعت دانلود اینترنت شما بایستی ۲Mbps باشد و حتی المقدور از اینترنت ADSL استفاده نمایید .

ب) توصیه های نرم افزاری جهت استفاده از کلاس

ب-1 : مرورگرهای سازگار با نرم افزار آموزش آنلاین
دانلود مرورگر کروم 32 بیتی   -   دانلود مرورگر کروم نسخه اندروید
دانلود مرورگر کروم 64 بیتی
دانلود مرورگر فایرفاکس 32 بیتی  دانلود مرورگر فایرفاکس نسخه اندروید
دانلود مرورگر فایرفاکس 64 بیتی

ب-2 : نرم افزارهای کمکی
دانلود نرم افزار AnyDesk
نرم افزار آنلاین تست صدا و میکروفون

ج) سایر موارد مهم (قابل توجه اساتید و دانشجویان)

1. از طریق لینک موجود در همین صفحه وارد سامانه آموزش الکترونیکی شوید.
2. دانشجویان گرامی با وارد نمودن کد کاربری (کد ملی بدون صفرهای ابتدای آن) و رمز عبور (شماره شناسایی دانشجو) وارد سامانه شده و پس از مشاهده برنامه ترمی خود، از طریق لینک موجود در صفحه (مقابل هر عنوان درسی)، طبق زمانبندی اعلام شده وارد صفحه ورودی کلاس آنلاین خود شوید.
3. اساتید محترم نیز با وارد نمودن کد کاربری اساتید (کد ملی بدون صفرهای ابتدای آن) و رمز عبور اساتید (کد کاربری سامانه اساتید -کد شش رقمی ورود به سامانه اساتید) وارد سامانه شده و پس از مشاهده ابلاغ تدریس خود، از طریق لینک موجود در صفحه (مقابل هر عنوان درسی) طبق زمانبندی اعلام شده وارد صفحه ورودی کلاس آنلاین خود شوید.

4. در صفحه ورودی کلاس آنلاین مجددا کد کاربری (کد ملی) و رمز عبور(شماره شناسایی دانشجو) (اساتید کد کاربری (کد ملی) و رمز عبور (شماره شناسایی اساتید)) را وارد نموده تا وارد محیط کلاس آنلاین شوید.
5. توجه داشته باشید قبل از ورود استاد درس (اپراتور) به کلاس آنلاین، امکان ورود دانشجویان (کاربر عادی) وجود ندارد ولی بلافاصله پس از ورود استاد به کلاس آنلاین، دانشجویان نیز بصورت خودکار وارد کلاس خواهند شد لذا چنانچه پس از ورود کد کاربری و رمز عبور اجازه ورود به کلاس را نداشتید مرورگر خود را باز نگه دارید تا پس از ورود استاد بصورت اتوماتیک وارد کلاس شوید.
6. کلیه کلاسهای آنلاین بصورت رسمی و تحت نظارت اداره سنجش و نظارت معاونت آموزشی برگزار و حضورغیاب دانشجویان نیز انجام خواهد شد.
7. کلیه کلاس های دانشجویان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) از روز پنجشنبه 1399/1/14 تا اطلاع ثانوی مطابق برنامه ترمی به صورت غیرحضوری (آنلاین) تشکیل خواهد شد.)
8. کلیه کلاسهای مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی و دکتری پزشکی (به استثنای دروس عملی، دروس عمومی و معارفی) از روز یکشنبه مورخ 1399/۱/۱۷ تا اطلاع ثانوی، طبق برنامه انتخاب واحد ترمی و در همان روز و ساعت های انتخاب واحد (به استثنای تعطیلات رسمی) به صورت غیرحضوری (آنلاین) از طریق سامانه مرکز آموزش الکترونیکی برگزار خواهد شد.
9. کلاس های دروس معارفی همچنان می بایست به صورت آفلاین و از طریق سامانه آموزش الکترونیکی نهاد مقام معظم رهبری به آدرس ec.nahad.ir طبق دستورالعمل مربوطه گذرانده شود.
10. جلسات کلاسی کلیه دروس عمومی (شامل فارسی عمومی، زبان عمومی، تاریخ فرهنگ و تمدن ایران و اسلام، وصیت نامه حضرت امام، آشنایی باقرائت و روانخوانی قرآن کریم) به صورت ویدئویی و آفلاین ارائه می شود و فایل آن در وب سایت دانشگاه قرار می گیرد که متعاقبا در این خصوص اطلاع رسانی تکمیلی انجام خواهد شد.
11. برای کلاسهایی که بصورت یک هفته درمیان برگزار میشوند (هفته های زوج و فرد) هفته اول بعد از ایام تعطیلات عید نوروز (شروع هفته یکشنبه ۱۷ فروردین) بعنوان هفته فرد درنظر گرفته میشود.

د) کد کاربری و گذر واژه جهت ورود به کلاس های آموزش الکترونیکی

۱. اساتید :
کد کاربری : کدملی (بدون صفرهای ابتدای آن)
گذر واژه : کد کاربری سامانه اساتید (کد شش رقمی ورود به سامانه اساتید)

2. دانشجویان :
کد کاربری : کدملی (بدون صفرهای ابتدای آن)
گذر واژه : شماره شناسایی دانشجو

3. دانشجویان غیرایرانی :
3-الف : دانشجویان غیرایرانی دارای کارت آمایش :
کد کاربری : ده رقم اول کد کارت آمایش(بدون صفرهای ابتدای آن)
گذر واژه : شماره شناسایی دانشجو
3-ب : دانشجویان غیرایرانی دارای گذرنامه :
کد کاربری : هفت رقم اول کد گذرنامه (بدون صفرهای ابتدای آن)
گذر واژه : شماره شناسایی دانشجو

ه) راهنمای استفاده از نرم افزار آموزش الکترونیکی

 دانلود فایل PDF راهنما

 مشاهده فیلم آموزشی کار با نرم افزار - ویژه دانشجویان

 مشاهده فیلم آموزشی کار با نرم افزار - ویژه اساتید

 راهنمای آموزش روش ذخیره سازی کلاس های آنلاین

 راهنمای تصویری نحوه ورود فایل ارائه به وایت بورد

و) شماره های تماس با تیم پشتیبانی مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد


شماره های تماس ثابت در ساعات اداری :   42291081-031  /  42291080-031  /  42291055-031 

شماره های تماس همراه در روز های تعطیل و ساعات غیراداری :   09136881381  /  09916815412 

ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی

09136881181  واتساپ : 09136881181
LMSIAUN@

 تلگرام : LMSIAUN@

LMSIAUN@

 اینستاگرام : iaundaneshjooyar